Zásady pro výběr doménového jména

Zásady pro výběr doménového jména

Proč si dát práci s výběrem správného názvu pro doménu? Doménové jméno, nebo chcete-li webová adresa bude tím hlavním, co vaši stránku zastupuje v "reálném" světě. Budete ji uvádět nejen při komunikaci s ostatními uživateli internetu, ale například i v reklamních materiálech, prospektech, na vizitkách apod.

Číst článek

Jak nakódovat grafiku do XHTML/CSS

Jak nakódovat grafiku do XHTML/CSS

Většina webdesignérů při tvorbě nových webových stránek postupuje tak, že si nejprve pomocí grafického editoru navrhnou a nakreslí kompletní grafiku – vzhled budoucího webu a poté jej rozdělí na jednotlivé fragmenty (např. header, logo, menu, další navigační prvky a grafické části). Teprve po dokončení takto zpracovaného designu pro nový web přichází samotná výstavba – kódování (XHTML/CSS) webových stránek.

Číst článek

Pět základních pravidel pro výběr písma

Pět základních pravidel pro výběr písma

Článek ze serveru Smashing Magazíne vám připomene pět základních typografických pravidel pro výběr a použití vhodného písma, kterými byste se měli řídit u jakéhokoli textového materiálu, od obyčejného textového dokumentu, až po webovou prezentaci. Také zde najdete velmi pěkné názorné ukázky rozdílů mezi jednotlivými typy písem a jejich působení na čtenáře.

Číst článek

 


„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde